زیبایی صورت و بدن یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشر امروزه است. همه‌ی افراد دوست دارند تا از صورتی زیبا و بدنی خوش‌فرم بهره‌مند باشند. این‌ موضوع علاوه بر اینکه بر سلامت افراد تاثیر مستقیم دارد، بر روابط اجتماعی نیز تاثیر مثبت داشته و باعث می‌شود که فرد حس اعتماد به نفس بیشتری در ارتباط با دیگران داشته باشد. بنابراین، می‌توان گفت زیبایی صورت و خوش‌فرم بودن بدن، به دو دغدغه اصلی دنیای امروز تبدیل شده است.

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه انواع مختلفی دارد که در قسمت زیر به آن ها اشاره شده است

  • پروتز سینه
  • لیفت سینه
  • ماموپلاستی

پروتز سینه

با جراحی پوتز سینه می توان سینه را برجسته کرد این جراحی در افرادی کاربرد دارد که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی می باشند و سینه های کوچکی دارند با قرار دادن پروتز می توان با ایجاد برجستگی دلخواه فرم زیبایی را در سینه ایجاد کرد این جراحی امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است زیرا برجستگی و خوش فرمی سینه ها در تناسب اندام ، زیبا و جذابیت افراد تاثیر بسیاری دارد ، برای انجام جراحی پروتز سینه حتما پزشکی را انتخاب نمایید که تجربه فراوانی را در این جراحی داشته باشد ، دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک مهارت خاصی در جراحی پروتز سینه دارند با مراجعه به اینستاگرام می توانید نمونه کارهای جراحی پروتز سینه را مشاهده نمایید

لیفت سینه

علاوه بر پروتز سینه ، جراحی لیفت سینه امرزه جزوه شایع ترین جراحی ها قرار گرفته است ، زنان بسیاری هستند که سینه های افتاده ای دارند ، علت این افتادگی می تواند بدلیل شیردهی به نوزاد، افزایش سن یا ژنتیکی باشد . سینه های افتاده در برهم خوردن تناسب اندام بسیار تاثیر گذار می باشد با انجام این جراحی و بالا بردن سینه می توان علاوه بر ایجاد یک فرم زیبا در سینه تناسب اندام ایده آلی را ایجاد کرد . جراحی لیفت و پروتز سینه همزمان قابل انجام می باشد ، با انجام این جراحی هم می توان افتادگی سینه و هم مشکل نافرم بودن سینه را برطرف کرد .

ماموپلاستی

با جراحی ماموپلاستی می توان سینه های بزرگ را کوچک کرد با ایجاد برش های لازم چربی ، بافت غدد و پوست اضافی توسط جراح برداشته می شود و فرم دلخواه در سینه ایجاد می شود .

جراحی زیبایی شکم

  • ابدومینوپلاستی
  • لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی

بسیاری از افراد هستند که از بزرگی و افتادگی شکم خود رنج می برند و روش های مختلفی را برای برطرف کردن این مشکل خود بکار گرفته اند اما موفق نبوده اند در این افراد با جراحی ابدومینوپلاستی می توان مشکل را برطرف کرد در این جراحی برای برداشتن پوست و چربی اضافی برش هایی در نواحی مورد نظر ایجاد می شود. در قسمت گالری فیلم سایت می توانید نحوه انجام این جراحی را مشاهده نمایید و اطلاعات لازمی را در رابطه با این جراحی بدست آورید .

لیپوماتیک

لیپوماتیک جراحی به حساب نمی آید در این روش با استفاده از یک دستگاه که مجهز به لوله ای به نام کانولا است با حداقل تهاجم و ایجاد یک شکاف بسیار ریز چربی از شکم استخراج می شود .

محل های رایج برش برای گذاشتن پروتز 

چند نوع برش برای گذاشتن پروتز وجود دارد .۱-برش زیر سینه  .رایجترین روش است جای زخم بخوبی در زیر سینه پنهان  میشود و به طول  ۶-۴ ایجاد میشود

۲-برش دور هاله سینه .اشکال این برش این است که جای زخم آن میتواند دیده شود. این روش اگر هاله سینه به اندازه کافی بزرگ باشد قابل انجام است .

۳- برش زیر بغل .کمتر استفاده میشود. چون جای زخم مشخص است و گاهی پروتز در جای درستش قرار نمیگیرد.

گر چه در اکثر موارد سایز تقریبی پروتز قبل از عمل مشخص شده ولی حین عمل با کمک سایزر (نوعی پروتز که میتوان آن را تا هر سایزی که بخواهیم باد کرد) و قرار دادن آن در فضای ایجاد شده پشت سینه اندازه  واقعی تر بدست میاید.

با تشکر کلینیک  تخصصی دنا