زیبایی اندام برای بانوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این مهم از آن‌جا مشخص می‌شود که بدانیم عمده جراحی‌های زیبایی نیز برای بانوان طراحی شده‌اند. با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه سلامت و پزشکی، متخصصان به فکر پیدا کردن راه‌هایی بودن تا بتوانند مشکلات و نواقص ظاهری بیماران را برطرف کرده و چهره و اندامی بی‌نظیر را برای ایشان به وجود بیاورند.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های زیبایی سینه بوده که در بین بانوان رواج پیدا کرده است. دلیل جراحی‌های زیبایی سینه متفاوت هستند. این موضوع صحیح است که هدف پایانی همه جراحی‌های زیبایی، بهتر و زیباتر شدن بدن و چهره بیمار می‌باشد و این‌که جراحی‌های زیبایی اختیاری هستند؛ اما باید به این نکته هم اشاره کرد که گاها بیمار، چار‌ه‌ای جز جراحی‌ زیبایی ندارد. برای مثال، بیمار مبتلا به سرطان که جراحی برداشت سینه را انجام داده است، چاره‌ای جز بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی یا دیگر روش‌ها ندارد. به طور کلی، انواع جراحی‌های زیبایی که توسط پزشکان انجام می‌گیرد را می‌توان به شکل زیر دسته‌بندی کرد:

  • جراحی‌های فرم‌دهی سینه با کاشت پروتز
  • جراحی‌های کوچک‌کردن سینه
  • ماستوپکسی و یا جراحی لیفت سینه‌ها
  • تزریق ژل در سینه‌ها
  • تزریق چربی در سینه‌ها
  • بازسازی سینه در بیماران سرطانی و یا کسانی که به هر دلیل سینه‌شان فرم عادی خود را از دست داده است.
  • برداشت و یا ترمیم پروتزهای به کار رفته‌شده در بدن بیمار

در این بین، تزریق چربی به سینه جای خود را در بین جوانان و افرادی که می‌خواهند سینه‌هایی خوش‌فرم و زیبا داشته باشند، باز کرده است.

نحوه بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی

تزریق چربی به نوعی دو جراحی همزمان است. در ابتدا، جراح ساکشن عمومی بدن را انجام می‌دهد و از اعضای دیگر همچون ران، باسن و… چربی لازم را برداشت می‌کند. جراح، از عضو اهداکننده چربی در بدن، به میزان لازم چربی را به روش لیپوساکشن بر‌می‌دارد. توجه به این نکته ضروری است که تنها می‌توان از روش لیپوساکشنی استفاده کرد که سلول‌های چربی را از بین نبرد؛ چرا که در برخی از روش‌های لیپوساکشن که با امواج مافوق صوت انجام می‌گیرد، ساختار سلول‌ها از بین رفته و دیگر امکان تزریق مجدد به بدن وجود ندارد. همچنین، خوب است بدانید که میزان برداشت چربی از بدن، به جلسات مشاوره‌ای بستگی دارد که شما پیش از جراحی با پزشک خود خواهید داشت. پزشک مطابق با فرم ظاهری و بدن شما، همچنین، انتظارات شما از نتیجه جراحی، چربی لازم را برداشت می‌کند.

پس از برداشت چربی لازم از بدن، این چربی‌ها برای تزریق از بدن آماده می‌شوند. سپس، پزشک متخصص تزریق چربی به سینه، با ایجاد شکاف‌هایی کوچک در بدن، چربی‌ها را به بدن تزریق می‌کند.

بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی روشی بسیار پیجیده است و نیاز است تا افرادی که مخاطب این جراحی هستند، حتما در نزد پزشکان متخصص این جراحی را انجام دهند؛ چرا که انجام جراحی بزرگ کردن سینه از طریق چربی توسط افراد بدون تخصص و غیرماهر، می‌تواند صدمات جدی به سلامتی فرد وارد کند.

بهبودی پس از تزریق چربی به سینه

جراحی تزریق چربی، یک عمل سرپایی است که بیمار پس از انجام جراحی می‌تواند بیمارستان و یا کلینیک را ترک کند. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه بوده و در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام شود، عوارض بسیار ناچیزی خواهد داشت. معمولا پزشکان تزریق چربی را در چند مرحله انجام می‌دهند و در هر مرحله، به میزان کم، چربی را زیر پوست تزریق می‌کنند. دلیل این موضوع این است که حالت تقارن سینه‌ها حفظ شود. نکته حائز اهمیت این است که ممکن است چربی‌هایی که به بدن بیمار تزریق می‌شود، از بدن دفع شوند و ماندگار نباشند؛ به همین سبب شاید نیاز باشد تزریق چربی در چند مرحله تکرار شود.

خوب است بدانید برای تزریق چربی نیازی به برش نیست و تنها محل عمل لیپوساکشن است که شکافی بسیار کوچک دارد. محل انجام لیپوساکشن پس از مدتی به طور کامل محو خواهد شد و دیگری اثری از آن باقی نخواهد ماند.

تزریق چربی به باسن

دو روش برای برجسته شدن باسن وجود دارد:یک روش تزریق چربی می باشد و روش دیگر پروتز سیلیکونی است.زنان و تعداد افزایش یافته ای از مردان خواهان داشتن باسنی با قوس بیشتر ،گردتر و زیبا تر هستند در حالیکه بیماران لاغر برای از بین بردن این کاستی می باید جراحی شوند تا پروتزهای مخصوص باسن را جایگزین کنند میتوان به جای این روش از چربی برای روش تزریق چربی استفاده کرد که این پروسه جراحی را گلوتوپلاستی یا بالا کشیدن باسن می نامند.

بیشتر بیماران ترجیح می دهند از چربی بدن خودشان برای  اضافه کردن به حجم و شکل  دادن و برجسته کردن باسن استفاده کنند همین طور لاغریهای دیگری که در مچ و کمر و رانها وجود دارد . جراح از طریق برش کوچکی که در شیار پایین باسن ایجاد می کند دوزهایی از سلولهای چربی را به ناحیه پشت بیمار تزریق می کند.بعد از این پروسه بیمار باید به مدت ۶ هفته از یک لباس کششی (گن) استفاده کند و یک هفته هم روی شکم بخوابد

فعالیتهای غیر ورزشی و رانندگی کردن باید به مدت ۵ روز کاهش یابد.ایجاد کردن فرم باسن به صورت افراد جوان و گرد و سفت ومحکم و برجسته با این تکنیک ممکن می باشد و در کنار یک باسن برجسته ایده ال امکان دارد شلی پوست و سلولیت این ناحیه بهبود یافته یا کلا برطرف شود.

میزان چربی که می توان از محل اهدا به باسن انتقال داد بستگی به اهداف زیبایی شناسی شخصی دارد :

– تقویت باسن از طریق شکل دهی مجدد:گرد،کوچک کمتر از ۴۰۰ سی سی

– تقویت باسن به شکل برزیلی:منظم،چانه ای شکل و بزرگ:بیشتر از ۴۰۱ تا ۶۰۰ سی سی

– تقویت باسن به شکل ماه کامل:خیلی بزرگ و به شکل ماه کامل بیشتر از ۶۰۱ سی سی