لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی اضافی در زیر پوست با ساکشن (مکش) است.

لیپوساکشن بازو

یکی از نواحی متداول برای لیپوساکشن ناحیه بازوان است. چربی های سفت و سختی در ناحیه بازوها تشکیل می شود که با رژیم غذایی و ورزش کردن نمی توان از شر آن ها خلاص شد. بنابراین در صورتی که چربی زیادی در ناحیه بازوها تجمع یافته باشد، لیپوساکشن بازو یک گزینه مناسب است. در ابتدا چربی ها ذوب می شوند و سپس ساکشن شده و از بدن بیرون کشیده می شوند.

برای به دست آمدن ظاهری مطلوب به میزان مناسبی چربی از جلوی بازو، بالای بازو و پشت بازو برداشته می شود.

روند جراحی لیپوساکشن بازو

لیپوساکشن بازو معمولاً یک تا یک و نیم ساعت به طول می انجامد. ناحیه بازو، شانه و کمر بی حس می شود و به بیمار داروهای آرام بخش تزریق می گردد. سپس چربی های این ناحیه با لیزر ذوب می شوند و بعد از آن ساکشن می گردند. می توان بلافاصله بعد از لیپوساکشن از تکنولوژی رادیوفریکونسی استفاده کرد و پوست شل شده را سفت کرده و به بهبود ظاهر بازوان کمک کرد. به بیان دیگر الاستیسیته و شکل بازو مناسب تر می شود.

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی را می توان این گونه معنا کرد کاهش آویزان شدگی مازاد پوست بازو که از زیر بغل تا آرنج به سمت پایین ایجاد شده است. ایجاد تغییر در شکل بازو با صاف کردن پوست و چروک ها. ایجاد ظاهری جوان برای بازو. صاف نگه داشتن و کشیدن بافت های زمینه بازو. برطرف کردن چربی های موضعی که بصورت توده در بازو ذخیره شده اند.
جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی را می توان این گونه معنا کرد کاهش آویزان شدگی مازاد پوست بازو که از زیر بغل تا آرنج به سمت پایین ایجاد شده است. ایجاد تغییر در شکل بازو با صاف کردن پوست و چروک ها. ایجاد ظاهری جوان برای بازو. صاف نگه داشتن و کشیدن بافت های زمینه بازو. برطرف کردن چربی های موضعی که بصورت توده در بازو ذخیره شده اند.

عمل لیفت بازو

  • پوست اضافی و چربی‌های بین زیر بغل تا آرنج را کاهش می‌دهد.
  • شکل بازو را به واسطه صاف شدن پوست و چروک‌ها، تغییر می‌دهد.
  • منجر به ایجاد ظاهری با قوام و مناسب خواهد شد.

جراحی لیفت بازو همراه با لیپوساکشن

جراحی همراه با لیپوساکشن یک روش بسیار خوب برای فرم‌دهی بازوها بدون باقی گذاشتن جای زخم می‌باشد. با استفاده از این روش، دیگر جای زخم‌هایی که بعد از عمل‌های جراحی پیشرفته از قبیل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی بر روی بازوها باقی می‌ماند، وجود نخواهد داشت. عمل لیپوساکشن اغلب همراه با عمل‌ها و جراحی‌های دیگر انجام می‌شود. برای لیپوساکشن بازو از دستگاه لیپوساکشن بادی جت (Body-Jet) استفاده می‌شود. دستگاه بادی جت یک روش ایمن و ملایم برای انجام لیپوساکشن است که در آن، چربی‌ها به وسیله اسپری آب از محل موضع مورد نظر تخلیه می‌شوند.

عمل لیپوساکشن بازو در اغلب اوقات همراه با لیپوساکشن قسمت‌های دیگری از بدن از قبیل شکم، پهلوها و ران پاها انجام می‌گیرد. علاوه بر آن، لیپوساکشن بازو را می‌توان همزمان با جراحی‌های دیگری مانند جراحی زیباسازی سینه‌ها یا جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) انجام داد.

چرا لیپوساکشن ران باید انجام دهم؟

لیپوساکشن ران یکی از روش های پیکر تراشی است که در بسیاری از افرادی که برای این جراحی زیبایی کاندید می شوند، مناسب و الزامی است.

آیا می توان ران ها را تا اخرین حد ممکن لیپو کرد؟

این یکی از سوالاتی است که از جراحان کلینیبک تخصصی دنا پرسیده می شود. بسیاری از بیماران از ایجاد ساییدگی چربی در ران های داخلی ، خصوصاً هنگام راه رفتن یا دویدن ، بیزار هستند. لیپوساکشن در واقع به طرز چشمگیری این مسئله را بهبود می بخشد ، اما هرگز نمی توان تضمین کرد که پاهای آنها به همین برخورد نکند، زیرا بعضی اوقات ماهیچه دارای شکل مورب است. این بدان معنی است که دو طرف ران ها همیشه قابل لمس هستند.

لیپوساکشن ران داخلی چیست؟

لیپوساکشن در ران داخلی می تواند باعث بهبود فرم کلی ران ها شود. جراحی لیپوساکشن ران داخلی نیز می تواند مشکلاتی از قبیل ساییدگی ران ها به یکدیگر را از بین ببرد. در طی این روش ، جراح اغلب زانوهای داخلی را نیز معالجه می کند. این برای حفظ تقارن پاها مناسب است.

لیپوساکشن ران بیرونی چیست؟

لیپوساکشن انجام شده بر روی ران های خارجی می تواند زیبایی خاصی را بر روی ران ها ایجاد کند. سلولهای چربی اضافی در رانهای خارجی توسط عوامل زیادی ایجاد می شوند. که این عوامل شامل ژنتیک ، چاقی طولانی مدت و اضافه وزن است. اگر بیمار نتواند از طریق رژیم غذایی و ورزش چربی های این ناحیه را از بین ببرد ، لیپوساکشن ران بیرونی اغلب گزینه ای مناسب برای درمان به شمار می رود.

عمل لیپوساکشن ران ها چگونه انجام می شود؟ 

ران ها از سلول های چربی سخت و جامد تشکیل شده اند که بعید است که در یک دوره کوتاه مدت از بین بروند.

بنابراین اگر می‌خواهید در آینده نزدیک پاهایتان لاغر به نظر برسد، به شدت توصیه می شود لیپوساکشن ران را برای نتایج فوری انجام دهید!

  • ران داخلی: ران‌های داخلی هنگام راه رفتن می توانند از یکدیگر جدا شوند و ممکن است باعث عفونت یا رنگدانه پوستی شوند.
  • رانهای خارجی: ران‌های خارجی برای تجمع چربی راحت تر هستند. و ممکن است باعث شود که پاهایتان کوتاه تر به نظر برسد.
  • رانهای پشت: ران‌های پشت مستعد سلولیت و چین و چروک هستند. وقتی لیپوساکشن روی ران های پشت انجام می‌شود، باعث می شود پاها بلندتر به نظر رسیده و باسن بلند شود.

لیپوساکشن ران در مقایسه با سایر قسمت های بدن چربی بیشتری از بدن خود خارج می کند و مهم است که تمام پاها متناسب و متعادل به نظر برسند.

برای اطمینان از نحوه انجام لیپوساکشن ران ، عوارض و مزایای آن همیشه توصیه می شود به بهترین متخصصان کلینیک دنا در شیراز مراجعه نمایید. در این جلسات می توانید در خصوص هزینه و بسیاری از موارد دیگر صحبت نمایید.