لیپوساکشن شکم و پهلو یک روش جراحی پر کاربرد در زیبایی اندام می باشد که از تکنیک هایی مانند مکش به وسیله دستگاه برای حذف چربی های اضافی و کوچک کردن شکم و پهلو استفاده می شود. لیپوساکشن شکم و پهلو همچنین باعث زیبایی و فرم دهیاین مناطق نیز می شود. عناوین دیگری که برای لیپوساکشن شکم و پهلو استفاده می شود عبارتند از: لیپوپلاستی و خارج کردن بافت های بدنی.

از لیپوساکشن شکم و پهلو به طور معمول برای کاهش وزن کلی بدن و لاغری استفاده نمی شود و کاربرد آن برای زیباسازی و فرم دهی شکم و پهلوهای شماست. در صورتی که می خواهید کاهش وزن داشته باشید، استفاده از رژیم غذایی و ورزش کردن به همراه عمل های جراحی مثل کاهش سایز معده، می توانند روش های مناسب تری برای شما باشند. در این عمل شکم و پهلو تنها چربی های اضافی موجود در شکم و پهلو ها را از بدن شما خارج می نماید و باعث لاغری و فرم دهی به این نواحی می شود، اما از آن برای کاهش وزن محسوس در بدن استفاده نمی شود.

لیپوساکشن شکم و پهلو چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

هنگام افزایش وزن، سلول های چربی نواحی مختلف بدن، از جمله شکم و پهلو ها دچار افزایش تعداد و حجم می شوند. لیپوساکشن شکم و پهلو تعداد این سلول های چربی را ناحیه شکم و پهلو ها کاهش می دهد. مقدار چربی برداشته شده به ظاهر و میزان بر آمدگی شکم و پهلوها و حجم چربی های موجود در این نواحی بستگی دارد. تغییر سایزایجاد شده در صورت رعایت برخی نکات به صورت دائمی می باشد. از جمله نکاتی که باعث دائمی شدن نتایج می شود، حفظ تعادل وزنی و پرهیز از اضافه وزن مجدد می باشد.

پس از انجام عمل کاهش شکم و پهلو، پوست ناحیه شکم با شرایط و فرم جدید خود تطابق پیدا می کند. اگر پوست نواحی شکم و پهلوها انعطاف پذیری خوبی داشته باشد، به صورت کامل خود را با شرایط و حجم جدید این مناطق تطبیق می دهد. اگر پوست به هر دلیلی ضخامت نازکی داشته و یا از انعطاف قابل قبولی برخوردار نباشد، پس از کوچک کردن شکم و پهلو، پوست این نواحی به صورت شل و آویزان دیده خواهد شد.

کاندیدای مناسب انجام لیپوساکشن

مناسب ترین اشخاص برای انجام لیپوساکشن اشخاصی هستند که پوست آنها دارای انعطاف پذیری مناسبی باشد. اگر پوست شخص انعطاف پذیری مناسبی نداشته باشد از عمل لیپوماتیک استفاده می شود. شخص کاندید عمل باید دارای وزن ثابتی باشد و شاخص وزنی کمتر از 40 داشته باشد (به عبارتی چاقی مفرط نداشته باشد) . همچنین کاندید عمل لیپوساکشن باید کاملا سلامت باشد و هیچ گونه بیماری مزمن مثل دیابت یا بیماری های قلبی و عروقی یا بیماری های سیستم ایمنی نداشته باشد. همچنین سن بیمار باید بالاتر از 18 سال باشد.

قبل از انجام لیپوساکشن

قبل از انجام لیپوساکشن توصیه می شود که بیمار مجموعه ای از آزمایش ها را جهت تایید سلامت انجام دهد. همچنین بیمار باید موارد زیر را قبل از انجام لیپوساکشن رعایت نماید:

  • از مصرف قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین حداقل به مدت 2 هفته قبل از عمل خودداری شود.
  • از مصرف قرص های ضد بارداری حداقل به مدت دو هفته قبل از عمل خودداری شود.
  • از مصرف دخانیات حداقل یک هفته قبل از انجام عمل خودداری نمایید زیرا مصرف دخانیات باعث طولانی بودن دوره نقاهت عمل می شود.

تکنیک جراحی

از طریق برشهای کوچک 3-4 میلی متری وبا استفاده از لوله های فلزی باریک و دستگاه مکنده چربی های عمقی برداشته میشوند . محل برشها طوری انتخاب میشود که اسکار آن مشخص نباشد.
یکی از روشهای جدید در لیپوساکشن ،استفاده از اولترا سوند(امواج صوتی) است. به دلیل وجود عوارض بیشتر استفاده از آن محدود به مناطقی از بدن است که حاوی چربی متراکم بوده و با روش معمول قابل کشیدن نباشد.

به صورت نرمال لیپوساکشن یک عمل مطمئن و بی خطر است، به شرط آنکه انتخاب بیمار ،وسایل مورد استفاده و روش انجام کار صحیح و مناسب بوده و جراح دوره لیپوساکشن را گذرانده باشد . در کشور ما تنها افراد دوره دیده ،فوق تخصصین جراحی پلاستیک می باشند . در مواردی که حجم تخمینی لیپوساکشن بالای 5 لیتر باشد بهتر است از انجام جراحیهای همزمان مثل جراحی زیبایی شکم احتناب گردد..

کلینیک تخصصی دنا شیراز با کادری مجرب در خدمت شما عزیزان می باشد.