کاشت ریش و سبیل

پس از آغاز دوران بلوغ، موی ریش ضخیم تر می شود و در عرض سه سال شکل نهایی خود را پیدا می کند. مگر اینکه تغییر مهمی در سطح هورمون های مرد ایجاد شود، در غیر این صورت موی ریش ویژگی های مشخصه خود را حفظ می کند. تا به حال، هیچ روش درمانی یا زیبایی برای رشد موی طبیعی در ناحیه های بدون مو وجود نداشته است. این مساله برای ریش و سبیل نیز صدق می کند. راه حلی که وجود دارد کاشت موی ریش و سبیل با موی طبیعی خود فرد است.

جراحی پیوند موی صورت روشی است که به کمک آن نواحی‌ای از صورت که موی نازک یا کم‌پشتی دارند، ترمیم می‌شود. در حالی که این روش بیشتر در ناحیه‌ی خط ریش بزی و سبیل انجام می‌شود، می‌توان روی دیگر نواحی ریش، خط ریش و گونه‌ها هم این روش را انجام داد. پیوند موی صورت همچنین می‌تواند برای پنهان کردن زخم‌های آکنه و انواع دیگر اسکارهای صورت استفاده شود.

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل سن کاشت ریش و سبیل از آنجایی اهمیت دارد که اگر زودتر زمان مقرر انجام شود ممکن است کاری اضافه و بیهوده می باشد. اصولا رشد موهای ریش و سبیل تا  25 سالگی ادامه دارد به همین دلیل ابتدا باید تحمل کنید و منتظر رشد کامل موهای طبیعی بمانید. اما اگر همچنان ریش شما پر پشت نشد می توانید بعد از این سن موهای ریش و سبیل خود را به کمک موهای پشت سر و یا قسمت های دیگر بدن پر پشت نمایید.

روند انجام کاشت ریش

روش کاشت ریش در کلینیک تخصصی دنا به این صورت است که پیش از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده که عموما بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد.سپس در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود.با استفاده از سوزن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و پس از پایان برداشت نواحی که مو از آن جا برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته خواهد شد.این مرحله بین یک تا سه ساعت به طول می انجامد اما به طور کلی مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد.

مرحله بعد جایگذاری مو می باشد.پیش از انجام این کار محل هایی که می بایست گرافت ها کاشته شوند مشخص شده اند.سپس بر طبق این محدوده ها برش هایی بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد شده و گرافت های مو با الگویی منظم و مطابق با سایر موها و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شوند.این مرحله نیز می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان بر باشد.

اگرچه همه بیماران، موی کافی در این نواحی دهنده ندارند و برخی ممکن است حتی موی فرق سر نیز نداشته باشند. در چنین مواردی، موی بدن مثلا بازوها، رانها و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در نواحی مورد نظر است. گاهی مواقعی پیش می آید که یک بیمار در این قسمت های بدنش نیز مو ندارد، که در این حالت، موهایی از دیگر قسمت های صورت برداشته می شود و در نواحی دیگر صورت کاشت می شود.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

ریش و سبیل از رکن های اساسی در زیبایی آقایان به شمار می رود و برای آقایان بسیار حائز اهمیت است و نبود یا فقدان آن به شکلی آزار دهنده است و در چهره آقایان حالت منفی ایجاد می کند.
کاشت ریش به روش SUT به جز نواحی سر و ابرو در تمامی مناطق از قبیل چانه، پشت لب، خط ریش و … نیز انجام می شود. اصولا کاشت مو و پیوند مو را در قسمت هایی از سر، ابرو، ریش و سبیل که فاقد مو هستند می توان از تکنیک های پیوند مو استفاده کرد. ریزش مو در آقایان در قسمت های ریش و سبیل به دو شکل است که در حالت اول به شکل مادرزادی است که در این حالت فرد از ابتدا فاقد ریش و سبیل است. اما در حالت دوم ریزش مو در صورت در نواحی ریش و سبیل به دلیل عوامل محیطی مانند استرس و اضطراب و ناراحتی و … است.

کاشت ریش و سبیل مناسب ترین و بهترین روش برای افرادی ست که ریزش ریش و سبیل دارند و همین موضوع باعث می شود که فرد کاشت ریش و سبیل را به روش های مختلفی انجام می دهد.
در روش SUT که آخرین روش و بهترین تکنیک کاشت سبیل و ریش است نیازی به جراحی های طولانی مدت با عوارضی چون خونریزی های شدید، درد، عوارض جانبی، دوران نقاهت و … نیست و تمام مراحل با دستگاه انجام می شود. 

شما عزیزان برای آگاهی از اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است و به طبع آن چه مقدار هزینه ایی باید برای انجام این کار در نظر بگیرید می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین ما در ارتباط باشید و یا با دریافت وقت قبلی و مراجعه حضوری، از مشاوره رایگان و تخصصی در این زمینه بهره مند شوید.