تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی به پوست است که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد اقبال واقع شده است.

یکی از رایج ترین نشانه های پیری کاهش حجم چربی در صورت است.

در طی فرآیند طبیعی پیری، کلاژن و الاستین صورت شروع به شکست و کاهش یافتن می‌کنند. این تغییرات همراه با کاهش حجم چربی صورت می‌توانند باعث ظاهر شدن خطوط ریز، چین و چروک و حفره هایی در صورت شما می‌شود.

با گذشت زمان، تخلیه چربی زیر جلدی باعث ظهور خطوط، چین و چروک و حفره‌های صورت، و همچنین گونه‌های فرو رفته و نازک شدن لب‌ها می‌شود.

در حالی که روش های جراحی بسیاری برای اصلاح این تغییرات ناخواسته وجود دارد، این عمل‌ها معمولا گران هستند و می‌توانند عوارض شدید و زمان بستری طولانی در بیمارستان به همراه داشته باشند.

تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی، که به عنوان پیوند چربی و یا انتقال چربی نیز شناخته می‌شود، یک راه عالی برای استفاده از چربی طبیعی خود فرد به عنوان یک پرکننده پوستی موثر که شامل هیچ گونه خطر آلرژیک و یا واکنش نامطلوب به یک ماده خارجی نمی‌باشد.

هدف از تزریق چربی بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها،  گونه ها  ، و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و پلک بالا است.

تزریق چربی را می توان به همراه لیپوساکشن یا لاغری شکم  استفاده کرد. چربی برداشت شده به خوبی از نظر ایمنی و طبیعی بودن می‌تواند پوست شما را پر کند و پوست دارای خطوط و چین و چروک‌های ناخواسته را صاف می‌کند.

از آنجا که استفاده از چربی به عنوان جایگزینی برای ژل های پرکننده است، همان کار پر کننده را انجام می‌دهد اما اثرات آن برای مدت زمان طولانی تری در پوست باقی می ماند.

در حالی که انواع دیگر پرکننده‌ها در نهایت توسط بدن جذب می‌شوند و عملکرد حجم دهنده آنها تنها برای مدت زمان محدودی در پوست باقی می ماند، تزریق چربی می‌تواند نتایج طولانی مدت و حتی دائمی به همراه داشته باشد.

یک جراح ماهر می‌تواند با استفاده از این روش تمام قسمت‌هایی از پوست را که حجم خود را از دست داده است، پر کند و نتیجه نهایی بهتر از سایر پر کننده ها باشد، و حجم طبیعی را برای داشتن یک ظاهر زیبا و جذاب برای شما فراهم کند.

چه زمانی به تزریق چربی نیاز داریم؟

  • اگر بخش‌های از صورت شما دچار فرو رفتگی و کاهش حجم شده است.
  • اگر می‌خواهید روش جوانسازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل‌های موقت داشته باشد.
  • اگر می‌خواهد انحناهای سطحی (کانتور) بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم‌ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
  • اگر می‌خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه‌های خود را برطرف کنید. از تزریق چربی می‌توان برای طبیعی‌سازی نتایج ایمپلنت پستانی هم استفاده کرد.

مزایای تزریق چربی

 چربی مشتق از خود بدن برخلاف پرکننده‌های پوستی جایگزین می‌شود و احتمال واکنش‌های آلرژی‌زا به مواد خارجی را کاهش می‌دهد.

نتایج انتقال چربی به صورت طبیعی، ماندگار و ایمن می‌باشند.

انتقال چربی یک روش غیرتهاجمی برای حصول جوان‌سازی صورت است.

چربی از چه نقاطی از بدن برداشته می شود؟

محل برداشت چربی طبق نظر بیمار انجام می شود .

معمولا محلی انتخاب می شود که دارای چربی های ثابت و زیادی باشد.

محل برداشت چربی ها چه شکم باشد چه پاها، جراح تزریق چربی با استریل کردن آن ناحیه و سپس با بیهوشی موضعی، یک یا دو برش را در آن ناحیه ایجاد می کند تا به چربی ها دسترسی پیدا کند .

به این ترتیب فرآیند برداشت چربی ها شروع می شود. دکتر تزریق چربی با استفاده از سرنگ های مخصوصی چربی ها را خارج می کند.

چه مقدار چربی برای تزریق چربی باید برداشته شود؟

بسته به نوع عمل جراحی میزان برداشت چربی متفاوت است و جراح دقیقا باید تخمین بزند چه میزان چربی نیاز دارد تا بتواند آن میزان را از بدن خود فرد تهیه کند.

بدن فرد ابتدا استریل می شود و سپس پزشک دقیقا علامت می زند که کدام قسمت از بدن و چه حجمی از چربی باید برداشته شود. در افرادی که لاغر هستند معمولا تعداد بافت های بیشتری برای برداشتن چربی علامت زده و برای تزریق استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به متخصص پوست ،مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر کیلینیک تخصصی دنا در شیراز مراجعه کنید.